Logo AIVD
Seminář

Seminář: IT jako nástroj pomsty neloajálního zaměstnance

Stačí 1 naštvaný zaměstnanec a v době, kdy společnosti stojí a padají s IT systémy, může být Vaše činnost v troskách

Termín: 17. 7. 2013

Aféra Snowden a únik dat z americké CIA poukazují na extrémně závažný problém, který by měl zajímat každého ředitele firmy. Jsme zvyklí věnovat čas a peníze na zajištění sítí před vnějšími útočníky a viry, mnohem zákeřnější nebezpečí však mohou představovat vlastní zaměstnanci. Investujete-li do budování a ochrany IT, přijďte na seminář, kde se dozvíte, jak a proč ochránit své systémy a data před zneužitím vlastními pracovníky.

4 990 

bez DPH a expedičních nákladů.

Na toto školení již není možné se objednat. V případě Vašeho zájmu o další konání, kontaktujte náš zákaznický servis. Děkujeme.


Cíl semináře

Rubovou stranou mediální kauzy o sledování internetu americkou tajnou službou je poukaz na zcela zásadní bezpečnostní riziko každé organizace, které představují její vlastní zaměstnanci. Důvěrně znají prostředky a data, s nimiž denně pracují, a kdykoliv je mohou vědomě či nevědomě použít v neprospěch zaměstnavatele. K podobným případům dochází právě ve spojení s používáním informačních technologií.

Cílem semináře IT jako nástroj pomsty pro neloajálního zaměstnance je seznámit vás s tím, jak nastavit interní procesy, práva a povinnosti zaměstnanců při práci s interními ICT systémy tak, abyste minimalizovali riziko ohrožení, zneužití nebo ztráty citlivých informací, obchodních dat a duševního vlastnictví vaší organizace.

Na praktických příkladech si rovněž ukážeme tvorbu vnitřního předpisu a doporučíme vám úpravu relevantních ustanovení v pracovních smlouvách, případně nastavení smluv o ochraně důvěrných informací, které se vám rovněž mohou hodit.

Klikněte zde pro detailní Program semináře.

Komu je seminář určen

Seminář IT jako nástroj pomsty pro neloajálního zaměstnance je určen vedoucím zaměstnancům a IT odborníkům ze soukromého i veřejného sektoru, zejména ředitelům IT oddělení, vlastníkům společností, vrcholovému managementu, HR manažerům a vedoucím dalších oddělení, kteří se účastní vnitřních procesů a smluvní agendy.

Další informace

Jako účastník kurzu obdržíte CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který můžete využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání. V ceně semináře jsou podkladové materiály, občerstvení v průběhu kurzu a teplý oběd. Obchodní podmínky jsou k vaší dispozici zde. 

PROGRAM CELODENNÍHO SEMINÁŘE (9,00 – 15,30 hod.):

1. Praktické dopady elektronizace na bezpečnost organizací

2. Řízení vnitřních procesů a vnitřní předpisy pro využívání ICT a některá doporučení

    • osobní údaje
    • ochrana důvěrných informací
    • bezpečnost dat

3. Bezpečnost a spolehlivost při nakládání s dokumenty v elektronické podobě

4. Kybernetická bezpečnost v praktických souvislostech

5. Současné trendy zajišťování ICT potřeb v organizacích

    • uvnitř společností
    • cloudová řešení

6. Příklad znění směrnice na ochranu důvěrných informací – praktický rozbor včetně procesu tvorby

7. Ustanovení pracovní smlouvy o ochraně duševního vlastnictví a důvěrných informací – praktický rozbor

JUDr. Karel A. Kodeda

Karel A. Kodeda působí od roku 1984 v sektoru IT a energetiky. Jako podnikový právník se podílel na tvorbě a implementaci vnitřních předpisů a procesů v obchodních společnostech. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a výukové programy na University College London, World Bank-USAID-USEA a projekt EUROPEUM. V současnosti spolupracuje s Central European Advisory Group jako externí konzultant.

Mgr. Barbora Gaveau, LL.M.

Barbora Gaveau působí již od roku 1998 v advokátní kanceláři Central European Advisory Group. Právní vzdělání získala na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a na Queen Mary University v Londýně. Ve své praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast práva informačních technologií a elektronických komunikací (právo ICT). Účastnila se například i připomínkování zákona o datových schránkách.