Logo AIVD
Konference

Online konference: Revoluce v DPH při obchodování s EU 2020

Novinky v prokazování osvobození – Doklady o přepravě a chyby v DAP – Kontroly z FÚ

Termín: 26. 5. 2020
Lektor: Ing. Petr Linx
Místo konání: Online – živý přenos

Slyšeli jste o velkých změnách DPH při obchodování s EU, zatím je však neřešíte? Víte ale, kdy je výhodnější využít přímého účinku evropské směrnice a kdy raději počkat na účinnost ZDPH? TOP odborník vám na unikátní konferenci doporučí ten nejlepší postup! Dále vám poradí s komplikovaným prokazováním přepravy a DIČ při osvobození dodání zboží od DPH a prozradí, jaké dokumenty budete potřebovat. Dozvíte se o novém souhrnném hlášení a zaměříme se i na problematické náležitosti dokladů, chyby a kontroly z FÚ!

4 990 

bez DPH a expedičních nákladů.

Na toto školení již není možné se objednat.

V případě Vašeho zájmu o další konání vyplňte kontaktní formulář.


    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.


    Cíl online konference

    Cílem konference Revoluce v DPH při obchodování s EU 2020 je připravit vás na významné změny s přímým dopadem na vaši firmu a poradit, zda počkat na účinnost novely ZDPH, nebo využít přímého účinku směrnice EU! Na konferenci se dozvíte vše podstatné k novým pravidlům osvobození od DPH, a to včetně uznatelných důkazů k přepravě zboží – tedy přehled všech dokumentů a jejich náležitostí. Pozornost budeme věnovat také nové úpravě dodání zboží v režimu skladu a poradíme, jak vyplnit novou strukturu souhrnného hlášení VIES.

    Mimo to vás upozorníme na nejčastější chyby a trable v praxi při dokazování pořízení/dodání zboží pomocí daňových dokladů a jejich náležitostí. Stejně tak vám předáme tipy, díky kterým se vyhnete pochybení při vyplňování DAP, kontrolního a souhrnného hlášení k DPH. Nemineme ani ožehavé téma kontrol z FÚ zaměřujících se na firmy obchodující v rámci EU. 

    Pro detailní program konference klikněte zde.

    Komu je online konference určena                                     

    Konference Revoluce v DPH při obchodování s EU 2020 je určena vedoucím pracovníkům, ekonomům, finančním a obchodním ředitelům, manažerům a také účetním firem obchodujících zboží s členskými státy EU.

    Další informace

    Online konference je plnou náhradou za prezenční konferenci s tou výjimkou, že ji můžete sledovat jak v kanceláři, tak doma. Jako účastník obdržíte CERTIFIKÁT o jejím absolvování, který můžete využít ve svém CV. V ceně konference jsou podkladové materiály v elektronické podobě a záznamy jednotlivých vystoupení.

     

    Konference začíná v 9 hodin, předpokládané ukončení programu je cca ve 14:00. Po každém vystoupení bude následovat odborná diskuse, v rámci níž budou účastníci moci klást dotazy prostřednictvím chatu.

    Témata online konference:

    DOPOLEDNÍ BLOK: Novela ZDPH 2020 vs. přímý účinek směrnice EU

    • Novinky v prokazování osvobození při dodání zboží do jiného členského státu
      • Jak na prokazování přepravy – potřebné dokumenty a jejich náležitosti
      • Prokazování DIČ
    • Nová úprava dodání zboží v režimu call skladu
      • Jak nově vyplnit souhrnné hlášení (VIES)
      • Přemístění obchodního majetku
    • Změny v třístranném a vícestranném obchodu

    ODPOLEDNÍ BLOK: Nástrahy DPH u unijního obchodování v praxi českých firem

    • Daňové doklady a jejich náležitosti při dokazování pořízení/dodání zboží
    • Časté chyby při vyplňování DAP, kontrolního a souhrnného hlášení
    • Kontroly z FÚ v oblasti DPH u unijních obchodů

    (změna programu vyhrazena)

    Ing. Petr Linx

    Petr Linx je uznávaným daňovým poradcem. V současnosti pracuje jako manažer daňového oddělení ve společnosti BDO. Petr Linx svým klientům poskytuje již přes 10 let poradenství v oblasti daní, ale i účetnictví. Specializuje se na nepřímé daně, především na optimalizaci DPH jak v komerčním, tak veřejném sektoru. Od roku 2016 poskytuje také expertní poradenství v oblasti EET. Pravidelně také školí a veřejně publikuje články o aktuálních tématech ve svých specializacích.

    Online – živý přenos

    Místo konání:

    Živé vysílání je interaktivní online seminář, jehož přenos budete sledovat na svém PC, notebooku nebo tabletu - pohodlně ve vaší kanceláři nebo doma bez nutnosti jakéhokoli dojíždění. A nejen to. Budete moci klást lektorovi i své otázky. Je to technicky velmi jednoduché – informace, jak se připojit, obdržíte včas od našeho zákaznického servisu e-mailem.


    Také doporučujeme