Úsporný tarif i pro lidi bydlící v sídle podnikání

Tarif se odvíjí od uzavřené smlouvy na dodávku elektřiny a podle toho budou připsány státní příspěvky v rozmezí 2 000 až 3 500 Kč. Také se budou odpouštět platby na obnovitelné zdroje, které se liší podle velikosti prostor a výše odběru. Peníze se mají objevit již v říjnovém vyúčtování elektrické energie.

Další příspěvky chce vláda rozdělovat v příštím roce. To by do tarifů kromě elektřiny měl být zahrnutý i plyn. Podle ministra by příspěvky za oba roky mohly dosáhnout až 15 000 korun na odběratele.

Hledáte také možnosti podpory před topnou sezónou? Jak získat dotace na elektřinu či plyn se dozvíte na živém vysílání: Dotace na úsporu energií pro soukromý sektor.

 

Další články

ÚOOÚ udělil rekordní pokutu: 7,7 milionu korun za zasílání obchodních sdělení

Úřad pro ochranu osobních údajů uložil rekordní pokutu ve výši 7 700 000 korun za zasílání obchodních sdělení ve prospěch třetích stran společnosti zajišťující přepravu.

Novela vyhlášky mění rozúčtování tepla od 1. 1. 2024

Doposud bylo pro některé obyvatele bytových domů rozpočítávání nákladů za teplo nevýhodné a nespravedlivé. Avšak od 1. 1. 2024 budou platit nová pravidla, stanovená v nové vyhlášce Ministerstva pro místní rozvoj, která má potenciál tuto situaci změnit. Odpovídá nový systém realitě?

Poslanecká sněmovna schválila konsolidační balíček

Dnes po poledni dali poslanci zelenou vládnímu konsolidačnímu balíčku. Ten má za cíl snížit deficit státního rozpočtu a nastavit udržitelnější cestu české ekonomice. Kolik zákonů vlastně balíček mění? A jak jeho schvalování probíhalo?

Novela zákoníku práce byla finálně schválena

Nečekané se stalo skutečností. Poslanci přehlasovali Senát a definitivně tak dali zelenou novele zákoníku práce. Na co se nyní musíte co nejrychleji připravit a jaké změny udeří v následujících měsících?

Přibývá požárů fotovoltaiky na střechách budov

V poslední době V poslední době dochází v Česku k rapidnímu nárůstu počtu požárů ve fotovoltaických elektrárnách v Česku k rapidnímu nárůstu počtu požárů ve fotovoltaických elektrárnách.

Senát neschválil novelu zákoníku práce

Novelou zákoníku práce se minulý týden zabýval Senát. Návrh zákona nakonec senátoři vrátili Poslanecké sněmovně k opětovnému projednání. Co se jim na poslanecké verzi nelíbilo a jaké změny požadují?