Logo AIVD
Konference

Konference: MŠ aktuálně: legislativa a inovace

Povinné předškolní vzdělávání 2017 a nové metody práce v MŠ

Termín: 3. 10. 2016
Místo konání: Hotel Artemis****

Časopis Poradce ředitelky mateřské školy pořádá jubilejní slavnostní 10. konferenci. Tradiční konference vás seznámí se změnami, které přináší další novela školského zákona, shrne jejich dopad na chod MŠ, představí nové metody práce s předškolními dětmi a přinese spoustu užitečných tipů do výuky. Přijďte se zorientovat ve složité legislativě, prodiskutovat své problémy, nabrat novou energii do výuky a užitečně strávit příjemný den. Oslavte naše výročí spolu s námi, čekají Vás též zajímavé dárky a překvapení!
Tento termín je již plně obsazen, prosím přihlaste se na druhé konání konference – 4. 10. 2016.
 

2 290 

bez DPH a expedičních nákladů.

Na toto školení již není možné se objednat. V případě Vašeho zájmu o další konání, kontaktujte náš zákaznický servis. Děkujeme.


Cíl konference:

Desátá tradiční konference nese název „MŠ aktuálně: legislativa a inovace“ a kromě informačně hutných přednášek Vám nabídne také praktickou demonstraci zajímavých metod, díky nimž se předškolní vzdělávání může stát efektivnějším, přínosnějším i zábavnějším.

Jaký program pro Vás mimo jiné chystáme?

 

Od JUDr. Hany Polákové, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje, si vyslechnete přednášku shrnující změny předškolního vzdělávání v souvislosti s přijetím novely školského zákona. Zjistíte, jak je to s problematikou spádovosti, dvouletých předškoláků nebo povinného předškolního roku.

Z úst psycholožky PhDr. Heleny Franke, Ph.D., se dozvíte o připravenosti dítěte na vstup do mateřské školy, jeho zralosti i vlivu prostředí, v němž se pohybuje. Získáte také řadu cenných rad a doporučení, např. jak pomoci s adaptací mladších dětí v MŠ nebo jak efektivně komunikovat s rodiči.

Ing. Martina Ježková, lektorka Feuersteinovy kognitivní metody, Vám předvede, jak naučit předškolní děti, které mají potíže s učením, myslet v souvislostech. Představí Vám aktivity na rozvíjení řeči a seznámí Vás s chlapcem, který díky této izraelské metodě žije plnohodnotný život.

Dále se zúčastníte interaktivní přednášky o arteterapii a jejím využití ve výuce. Nejenže získáte tipy na skupinové aktivity pro děti, ale pod vedením licencované arteterapeutky Ivy Ouhrabkové si sami metodu vyzkoušíte.

Další podněty budete mít možnost získat z otevřené diskuse zástupců privátní školky, školky lesní a dětského klubu. Inspirujte se pro svou práci!

 

Aktualizovaný program naleznete i pod tímto odkazem.

 

A to není zdaleka vše, co pro Vás s nadšením připravujeme. Řadu zajímavých didaktických pomůcek, her, hraček, výukového softwaru, vybavení a školních potřeb všeho druhu Vám u svých stánků představí partneři naší konference. Připraveno bude také slosování o předplatné našich produktů a řadu dalších hodnotných cen. 

 

Komu je konference určena:

Ředitelkám, ředitelům i vedoucím učitelkám mateřských škol a předškolních zařízení zajišťujících vzdělávání a volnočasové aktivity dětí (mateřských a rodinných center, firemních školek, firemních školek, dětských klubů, domů dětí a mládeže, dětských koutků apod.). Inspiraci však mohou načerpat i řadoví pedagogové MŠ a 1. stupně ZŠ.

 

Další informace:

Každý účastník naší konference obdrží CERTIFIKÁT, který může využít jako doklad o doplňkovém odborném vzdělávání. V ceně konference jsou podkladové materiály, dárkové tašky, občerstvení v průběhu konference a teplý oběd. Obchodní podmínky jsou dispozici zde.

Program konference 3. 10. 2016

08.00–09.00   Registrace účastníků + ranní coffee break
09.00–09:20   Slavnostní zahájení konference a představení partnerů
09.20–10.30   Legislativní změny předškolního vzdělávání

JUDr. Hana Poláková, vedoucí odboru školství Krajského úřadu JMK

10.30–11.30   Trénink Feuersteinovy kognitivní metody v praxi

Ing. Martina Ježková, lektorka

11.30–12.30   Oběd
12.30–13.00   Losování o zajímavé ceny
13.00–14.00   Co zahrnuje předškolní zralost? Připravené mají být nejenom děti, ale i rodiče

PhDr. Helena Franke, Ph.D., psycholožka a rodinná terapeutka

14.00–14.30   Přestávka + odpolední coffee break
14.30–15.30  Využití arteterapie v mateřské škole

Iva Ouhrabková, licencovaná arteterapeutka

15.30–16.30   “Inspirace z praxe” –  otevřená diskuse

Diskuse se účastní:
Veronika Jiravová, Tři údolí – lesní klub, Praha
Eliška Holzknechtová, Dětský klub Oříšek, Praha
Klára Svobodová, ZŠ a MŠ Klas, s.r.o., Rosice nad Labem

16.30–16.40   Zakončení konference

Změna programu vyhrazena.

Ing. Martina Ježková

Martina Ježková vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, obor marketing a management potravinářských výrob. Během studií psala populárně naučné články o potravinách a zdravé výživě, poté ve státní správě pracovala na odborech komunikace a jako tajemnice ředitele kabinetu ministra (MZe). Nyní je stálou externí spolupracovnicí měsíčníků Poradce ředitelky mateřské školy a Průvodce společným vzděláváním. Je lektorkou Centra pro talentované dětí, také je lektorkou metody FIE (Feuersteinova instrumentálního obohacování), nejpropracovanějšího systému pro rozvoj dovedností myslet a učit se.

Iva Ouhrabková

Iva Ouhrabková je výtvarnice, licencovaná arteterapeutka a členka České arteterapeutické asociace, Sdružení českých výtvarných umělců a The International Academy of Ceramics. Nabízí intenzivní sebezkušenostní kurzy, skupinové a individuální výtvarné kurzy, arteterapeutická sezení. Ve své práci využívá projektivní koláže Miroslava Huptycha a další imaginativní techniky. Nově též aplikuje ojedinělou techniku inspirovanou prací v hliněném poli a párovou arteterapii. Má zkušenosti jako lektorka tvořivých kurzů pro děti i dospělé.

JUDr. Hana Poláková

Absolventka PF Masarykovy Univerzity v Brně již po studiích začala působit na odboru školství, posléze se stala vedoucí Odboru školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Zaměřuje se zejména na problematiku školské legislativy. Působí jako lektorka školského zákona, zákona o pedagogických pracovnících a zákoníku práce. Díky této činnosti je více vnímavá k problémům pedagogických pracovníků v Brně. Je také autorkou řady publikací určených pro ředitele škol a školských zařízení. Pro školská zařízení lektoruje v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků témata funkčního vzdělávání.

PhDr. Helena Franke, Ph.D.

PhDr. Helena Franke, Ph.D. pracovala v neziskové organizaci Otevřená společnost, o.p.s. jako koordinátorka projektu Rovnost 2.0. V současnosti působí jako školní psycholožka na soukromé ZŠ Univerzum v Praze, vyučuje psychologii na Akcent College a externě spolupracuje s PedF UK na výzkumu jazykových schopností romských dětí. Věnuje se také výzkumu a poradenské činnosti v oblasti rodiny, rodinné terapie a psychosomatických onemocnění.

Tomáš Protiva

Hotel Artemis****

Akce se koná v prostorách luxusního 4* hotelu Artemis, který je součástí hotelového komplexu (společně s hotely Olympik a Tristar). Hotel se nachází nedaleko stanice metra Invalidovna linky B.

Adresa:

U Sluncové 71/14,

180 00 Praha 8

Doprava:

Metrem do stanice Invalidovna (linka B), poté asi 5 minut pěšky.

Tramvají č. 3 nebo 8 do zastávky Invalidovna, poté asi 4 minuty pěšky.

Autem – parkovat lze na placeném parkovišti přímo před hotelem.

Přečtěte si více informací o hotelu.

Místo konání je bezbariérově přístupné.

Mapa

Také doporučujeme